Copyright: ©1998-2012 Dalibor Feuereisl • All rights reserved

tohle zase všechno sháním a nutně potřebuji, takže si to přečtěte, podívejte se po knihovnách, šuplíkách či půdách a nabídněte ...

Stále hledám a koupím almanachy AČA (všechny ročníky 1/1921 až 9/1930), dále Rozdělovníky SPZ (knížky pro služební potřebu SNB/VB z poválečných let) a ročenky i literaturu týkající se nebo obsahující informace o československých státních poznávacích značkách až do roku 1960 (velmi naléhavě je sháním a nutně je potřebuji ze studijních důvodů), vaše ceny respektuji, nabídněte.

Dále koupím Almanach automobilistů 1929 a 1931 od známého redaktora Jaroslava Kalvy o 868 stranách se seznamem majitelů motocyklů a tříkolek, motodrožek a automobilů na území Velké Prahy, autoklubů v ČSR se seznamy jejich členů a také mnoha dobovými reklamami v textu. Velmi naléhavě je hledám a nutně je potřebuji ze studijních důvodů. Vaše ceny respektuji, nabídněte.

Koupím Učebnici předpisů silničního provozu autorů: Dobroslav Srnec - Václav Vinš, vydanou vydavatelstvím Naše vojsko n.p. (velmi naléhavě ji hledám ze studijních důvodů). Ve velmi zachovalém stavu a pouze druhé vydání z roku 1956 !!! V knize pak rozhodně nesmí chybět barevné přílohy s dopravními značkami a hlavně potom list se státními poznávacími značkami.

Dále hledám dobové fotografie parních automobilů Škoda-Sentinel z provozu v lomech, štěrkovnách nebo cihelnách, popelářské, jejich havárie a další, pro několik let připravovanou obrazovou publikaci. Legendy (čí, odkud, kdy apod.) jsou k fotografiím též vítány. Máte-li ve svých albech podobné fotografie, rád bych je od Vás koupil, nebo si je se solidní zárukou zapůjčil k možnému naskenování.

Hledám hezké fotografie se zřetelnými starými českými značkami (SPZ) jako je například tato fotka vozu Impéria SS se zakázkovou karoserií a značkou P-17.872 pro obchodníka, pana Karla Navrátila z Prahy. Legendy (čí, odkud, kdy, kde apod.) jsou k fotografiím rovněž vítány. Máte-li ve svých albech podobné fotografie, rád bych si je se solidní zárukou alespoň zapůjčil k možnému naskenování.

Hledám zajímavé fotky se zřetelnými starými českými vojenskými značkami (SPZ) jako je např. tento obrázek obrněného automobilu PA-II (OA vz.25) se značkou N IX-67 nebo třeba i s civilní značkou Č-94.508. Legendy (čí, kdy, kde apod.) jsou k těmto fotografiím též vítány. Máte-li ve svých albech podobné fotografie, rád bych si je se solidní zárukou zapůjčil k možnému naskenování.

Hledám staré SPZ od počátku motorizace v Českých zemích až do roku 1960. Nabídněte sběrateli příspěvek do sbírky poznávacích značek z první republiky, protektorátu, ranně poválečného i dalších období. Chybějící nebo zajímavé exempláře bych rád po dohodě do vznikající sbírky odkoupil. Prosím, porozhlédněte se po garážích, dílnách, půdách nebo stodolách ...

Vaše případné nabídky i upřesňující dotazy pošlete, prosím, na e-mail: feudal@volny.cz nebo mobil: 602 255 105

Koupím značkové i neznačkové „dospělé dupačky" (lacláče), ušité z klasické a poctivé rifloviny ve velikosti 60/62, tzn. 148-152 cm v pase. Byl bych rovněž vděčný za jakoukoliv informaci či radu, kde by se dala tato nadstandardní velikost pořídit. Dupačky jsou jednak neodmyslitelný „image" mojí persony a hlavně se v ničem jiném lépe necítím.

Ze studijních důvodů velmi naléhavě hledám knížku Seznam čísel a držitelů automobilů a motocyklů Velké Prahy 1936 (II. ročník) od vrchního policejního rady Josefa Přády, přednosty dopravního úřadu policejního ředitelství, která mimo jiné obsahuje informace o pražských evidenčních značkách a také seznam československých rejstříkových značek. Vaši cenu samozřejmě opět respektuji.