Hledám model do sbírky

Poslední úprava
aktuálního stavu sbírky
30.04.2006

Kdo si hraje, nezlobí...

Narozena 28.6.1958 v Praze.
Není řidič z povolání, ani jím nechce být. Po vyučení u Drobného zboží ještě absolvovala Obchodní akademii. Vystřídala několik různých typů zaměstnání v hospodářských funkcích a dnes pracuje na postu pracovníka renomovaného bankovního domu. Je majitelkou pravděpodobně největší, nebo nejkvalitnější, sbírky modelů a hraček autobusů.

Tentokrát otázka pro sponzora sběratelky: "Co tomu všemu říkáte?"
"Mohl jsem mít ve své sbírce více modelů hasičáků ..."

Sběratel hasičských automobilů
To je ona ...

Za svůj život stihla sbírat modely vozů Formule 1 a vše okolo nich, stavět 'tamyiácké' stavebnice a vystudovat Obchodní akademii. Přes zahleděnost do 'ptáka' Herculese (Lockheed C-130) u letadel nezakotvila, zato pomohla na svět a do života synovi a dceři (Daniel *1979 a Michaela *1985).
Rozdělit svůj čas mezi zaměstnání, rodinu a domácnost neposkytuje velký prostor pro zájmovou oblast. Vztah k autíčkům, u ženy neobvyklý, epizodně naplnila na přelomu '80 a '90 let za pultem specializované prodejny "Na Ohradě". Dnes dělí svůj volný čas mezi vrcholový rock'n'roll své dcery a sbírku autobusů, kterých má skoro 700. Po manželově vzoru, který je jí oporou, neklade důraz na kvantitu, ale na kvalitu.
Zlí jazykové sice tvrdí, že je sbírá její manžel, ale ten sbírku zastřešuje co by sponzor. 'Lajtmotivem' sbírky je kompletace všech barevných variant modelů Lledo (zatím 295), které tvoří páteř její sbírky. Lesney/Matchbox (108), Corgi (36), Espewe (27), Solido (14), E.F.E. (9), Wiking (11), Dinky (7) jsou většími firemní celky. Mezi vzácnější modely patří anglický Morestone a první modely Lesney, české 'bakelity a plechy' z '50 let firem Směr a Omnia, první typ trolejbusu Tatra T400 fy. Ites z roku 1954 apod. Zajímavé jsou japonské Tomica Dandy (14) a modely Diapet.
Mnoho knih a časopisů včetně archívních materiálů rámují sbírku do hodnotného celku.

Pražský znak
Prodám sbírku modelů autobusů ...